Zoznam.sk blokuje e-maily z MailChimpu

Zoznam.sk se rozhodl blokovat veškeré e-mailové zprávy, které jsou zaslány z pravděpodobně nejpoužívanějšího nástroje pro rozesílky newsletterů v ČR a na Slovensku – MailChimpu (který doporučují i agentury jako je H1.cz apod.). Opakuje se tak rok a půl stará situace, kdy se ke stejnému kroku tehdy odhodlal český Seznam.cz a potázal se s obrovským odporem lidí z online marketingu. Obě situace jsou si podobné i v tom, že ani jedna ze společností o tom nikoho neinformovala a přišli na to až klienti MailChimpu.

Z vyjádření Zoznam.sk, které jsem dostal e-mailem:

„Mailchimp nam sposobuje potiaze ako celok, kedze v ramci neho nevieme rozlisovat uzivatelov, ani ho nijak regulovat. Nejde len o blokovanie uzivatelov, ktori posielaju spam, ale hlavne o regulaciu pritoku mailov, a riesenie velkych narazovych mnozstiev mailov.“

 

Chápu, že příjem e-mailů zatěžuje servery, ale pokud provozuji freemail, tak bych se připravil na to, že mým zákazníkům někdo bude e-maily posílat. Nakonec všichni ostatní provozovatelé freemailů se s tím vypořádat dokáží. MailChimp má velmi přísná pravidla na to, aby se z něj posílaly pouze vyžádané zprávy a při zneužívání jeho služeb rychle ruší účty nepoctivců. Nejedná se tak o blokování nějakých rozesílatelů spamu, což potvrzuje i Zoznam. Prostě plošně blokuje firmy, které si poctivě vybudovaly databázi zákazníků, kteří projevili zájem dostávat její newslettery. A ty většinou o blokování vůbec neví (pokud pravidelně nestudují méně používané statistiky).

 

Tip: Používáte MailChimp a chcete si ověřit, že vaše e-maily nechodí na Zoznam.sk? Zobrazte si v menu „Reports“, klikněte si na kampaň, která míří na slovenské zákazníky a klikněte na záložku „Advanced“.

 

A kdy tedy dojde k nápravě?

„Nemame pre vas bohuzial ziadne ine riesenie, nez cakat, pokial chcete nadalej pouizvat vyhradne Mailchimp. Casovy horizont vam zatial neviem dat, ale je to aj pre nas priorita, kolegovia na tom pracuju. Ci to bude ale o tyzden, alebo o 2, alebo zistime, ze to nevieme zrealizovat, vam zatial neviem povedat.“

 

Zákazníků, kteří mají e-mail na Zoznam.sk máme zlomek, ale pořád to není zanedbatelný počet. Proto se mně jednání Zoznamu vůbec nelíbí a poškozuje nás.

 

O nás

Profesně se zabývám internetovým marketingem a také mobilní reklamou. Žiju v Brně.

4 Comments on “Zoznam.sk blokuje e-maily z MailChimpu

  1. někdy vloni, když tenhle problém měl seznam, pořídili jsme si vlastní IP adresu pro rozesílku z mailchimpu a seznamu jí nahlásili, pomohlo to. Kdovíjakou politiku budou mít v současnosti.

    Ano, skončili jsme ale na stejném absurdním vysvětlení, máte moc zákazníků, nemůžete všem posílat email, ikdyž se jedná o objednávky. Nemít za zády velké hráče, řešilo by se to hůře.

  2. Mailchimp v současné době na seznam chodí, ale dlouhodobě je problematické na seznam hromadně posílat poštu ze zahraničí. Ze zemí mimo EU se nedá skoro nic posílat.

    Lépe je se obrátit přímo na seznam.