Zoznam.sk blokuje e-maily z MailChimpu

Zoznam.sk se rozhodl blokovat veškeré e-mailové zprávy, které jsou zaslány z pravděpodobně nejpoužívanějšího nástroje pro rozesílky newsletterů v ČR a na Slovensku – MailChimpu (který doporučují i agentury jako je H1.cz apod.). Opakuje se tak rok a půl stará situace, kdy se ke stejnému kroku tehdy odhodlal český Seznam.cz a potázal se s obrovským odporem lidí z online marketingu. Obě situace jsou si podobné i v tom, že ani jedna ze společností o tom nikoho neinformovala a přišli na to až klienti MailChimpu.

Z vyjádření Zoznam.sk, které jsem dostal e-mailem:

„Mailchimp nam sposobuje potiaze ako celok, kedze v ramci neho nevieme rozlisovat uzivatelov, ani ho nijak regulovat. Nejde len o blokovanie uzivatelov, ktori posielaju spam, ale hlavne o regulaciu pritoku mailov, a riesenie velkych narazovych mnozstiev mailov.“

 

Chápu, že příjem e-mailů zatěžuje servery, ale pokud provozuji freemail, tak bych se připravil na to, že mým zákazníkům někdo bude e-maily posílat. Nakonec všichni ostatní provozovatelé freemailů se s tím vypořádat dokáží. MailChimp má velmi přísná pravidla na to, aby se z něj posílaly pouze vyžádané zprávy a při zneužívání jeho služeb rychle ruší účty nepoctivců. Nejedná se tak o blokování nějakých rozesílatelů spamu, což potvrzuje i Zoznam. Prostě plošně blokuje firmy, které si poctivě vybudovaly databázi zákazníků, kteří projevili zájem dostávat její newslettery. A ty většinou o blokování vůbec neví (pokud pravidelně nestudují méně používané statistiky).

 

Tip: Používáte MailChimp a chcete si ověřit, že vaše e-maily nechodí na Zoznam.sk? Zobrazte si v menu „Reports“, klikněte si na kampaň, která míří na slovenské zákazníky a klikněte na záložku „Advanced“.

 

A kdy tedy dojde k nápravě?

„Nemame pre vas bohuzial ziadne ine riesenie, nez cakat, pokial chcete nadalej pouizvat vyhradne Mailchimp. Casovy horizont vam zatial neviem dat, ale je to aj pre nas priorita, kolegovia na tom pracuju. Ci to bude ale o tyzden, alebo o 2, alebo zistime, ze to nevieme zrealizovat, vam zatial neviem povedat.“

 

Zákazníků, kteří mají e-mail na Zoznam.sk máme zlomek, ale pořád to není zanedbatelný počet. Proto se mně jednání Zoznamu vůbec nelíbí a poškozuje nás.

 

Profesně se zabývám internetovým marketingem a také mobilní reklamou. Žiju v Brně.

Označeno v Internetový marketing Označeno s: , , , ,
4 comments on “Zoznam.sk blokuje e-maily z MailChimpu
 1. Karel napsal:

  někdy vloni, když tenhle problém měl seznam, pořídili jsme si vlastní IP adresu pro rozesílku z mailchimpu a seznamu jí nahlásili, pomohlo to. Kdovíjakou politiku budou mít v současnosti.

  Ano, skončili jsme ale na stejném absurdním vysvětlení, máte moc zákazníků, nemůžete všem posílat email, ikdyž se jedná o objednávky. Nemít za zády velké hráče, řešilo by se to hůře.

 2. Martin Staník napsal:

  A jak je to v současnosti s portálem Seznam.cz? Stále to blokuje?

 3. Karel napsal:

  Mailchimp v současné době na seznam chodí, ale dlouhodobě je problematické na seznam hromadně posílat poštu ze zahraničí. Ze zemí mimo EU se nedá skoro nic posílat.

  Lépe je se obrátit přímo na seznam.

 4. Sheetpiano napsal:

  Vyskúšajte tiež http://www.ecomail.sk – mailchimp po slovensku

1 Pings/Trackbacks pro "Zoznam.sk blokuje e-maily z MailChimpu"
 1. […] Zoznam.sk blokuje e-maily z MailChimpu Posielate svojim klientom newslettery z Mailchimpu? Tí, ktorí majú mailovú schránku v Zozname, si ich neprečítajú. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Vítejte na mém blogu převážně o internetovém marketingu. Kromě článků, které jsem napsal pro Lupu se sem snažím dávat zajímavosti z internetového marketingu, se kterými se potýkám při své práci.
Blog nejen o internetovém marketingu
Kromě PPC, SEO, SEM a dalších disciplín se budu zmiňovat i o bannerových online reklamách, příp. dalších věcech, týkajících se webu a internetu.

W o r n l o o k | Viktor


RSS Zdroj RSS zdroj