Typy bannerů, které na Seznamu často neuvidíte

Seznam čas od času sleví ze svých zásad zobrazování většího množství reklamy na homepage nebo překrývání obsahu webu bannerem. Zde jsou 2 příklady takových (pro Seznam neobvyklých) typů display reklamy.

Yeti místo psa – reklama na homepage

Seznam dříve na homepage umožňoval inzerovat několika způsoby, vč. flashových bannerů. Před pár lety veškerou reklamu z hlavní strany odstranil, aby ji cca před 1-2 lety vrátil ve striktně omezené míře (nepohybující se obrázek pod přihlašováním do emailu). Od té doby jsem pouze jednou viděl výjimku, a tou byla reklamu na Škodu Yeti v prosinci 2009, která na chvíli nahradila psího maskota Seznamu.

Yeti místo psa

A zase Škoda, tentokrát na Novinkách

Seznam před pár lety začal uplatňovat zásadu, že (narozdíl od Centra, iDnesu apod.) nebude obtěžovat své uživatele reklamou, která by zakrývala obsah, za kterým uživatel/čtenář primárně přišel. Dle mého je to správný přístup – osobně za obecným zpravodajstvím (když už) chodím právě na Novinky. Tento týden mně zde tedy překvapil skyscraper, který se při vstupu na stránku rozbalil i do textu článku s tím, že se po chvíli opět „zabalil“ do velikosti původního skyscraperu. K rozbalení docházelo při přejezdu myší přes banner.

Banner překrývající obsah Novinek

Není se čemu divit, každý, kdo kdy něco slyšel o internetovém marketingu ví, že neobvyklá reklama přitáhne nejvíce pozornosti. Když je většina národa zvyklá na určitou hlavní stránku Seznamu a najednou přijde na stránku změněnou, tak si změny určitě všimne. Z hlediska Škodovky je to velmi dobrý krok a poměr oslovených v poměru k ceně bude určitě velmi výhodný. Seznam si takové nestandardy nechá zaplatit a pro uživatele je to jednou za čas taky stravitelné.

O nás

Profesně se zabývám internetovým marketingem a také mobilní reklamou. Žiju v Brně.