Typy bannerů, které na Seznamu často neuvidíte

Seznam čas od času sleví ze svých zásad zobrazování většího množství reklamy na homepage nebo překrývání obsahu webu bannerem. Zde jsou 2 příklady takových (pro Seznam neobvyklých) typů display reklamy.

Yeti místo psa – reklama na homepage

Seznam dříve na homepage umožňoval inzerovat několika způsoby, vč. flashových bannerů. Před pár lety veškerou reklamu z hlavní strany odstranil, aby ji cca před 1-2 lety vrátil ve striktně omezené míře (nepohybující se obrázek pod přihlašováním do emailu). Od té doby jsem pouze jednou viděl výjimku, a tou byla reklamu na Škodu Yeti v prosinci 2009, která na chvíli nahradila psího maskota Seznamu.

Yeti místo psa

A zase Škoda, tentokrát na Novinkách

Seznam před pár lety začal uplatňovat zásadu, že (narozdíl od Centra, iDnesu apod.) nebude obtěžovat své uživatele reklamou, která by zakrývala obsah, za kterým uživatel/čtenář primárně přišel. Dle mého je to správný přístup – osobně za obecným zpravodajstvím (když už) chodím právě na Novinky. Tento týden mně zde tedy překvapil skyscraper, který se při vstupu na stránku rozbalil i do textu článku s tím, že se po chvíli opět „zabalil“ do velikosti původního skyscraperu. K rozbalení docházelo při přejezdu myší přes banner.

Banner překrývající obsah Novinek

Není se čemu divit, každý, kdo kdy něco slyšel o internetovém marketingu ví, že neobvyklá reklama přitáhne nejvíce pozornosti. Když je většina národa zvyklá na určitou hlavní stránku Seznamu a najednou přijde na stránku změněnou, tak si změny určitě všimne. Z hlediska Škodovky je to velmi dobrý krok a poměr oslovených v poměru k ceně bude určitě velmi výhodný. Seznam si takové nestandardy nechá zaplatit a pro uživatele je to jednou za čas taky stravitelné.

Profesně se zabývám internetovým marketingem a také mobilní reklamou. Žiju v Brně.

Označeno v Internetový marketing Označeno s: ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Vítejte na mém blogu převážně o internetovém marketingu. Kromě článků, které jsem napsal pro Lupu se sem snažím dávat zajímavosti z internetového marketingu, se kterými se potýkám při své práci.
Blog nejen o internetovém marketingu
Kromě PPC, SEO, SEM a dalších disciplín se budu zmiňovat i o bannerových online reklamách, příp. dalších věcech, týkajících se webu a internetu.

W o r n l o o k | Viktor


RSS Zdroj RSS zdroj