Tlačítko pro sdílení v sociálních službách

Pokud chcete, aby návštěvníci na váš web více odkazovali, můžete jim v tom ulehčit pomocí služby Addthis. Ta jednoduše vytvoří tlačítko pro sdílení webové stránky v sociálních sítích, umožní poslat odkaz známému emailem nebo přidat stránku do oblíbených položek. Pokud si chcete ušetřit práci s nastavováním, můžete použít mnou přeložený a nastavený kód.

Náhodou jsem objevil toto šikovné tlačítko generované pomocí služby Addthis.com:

Bookmark and Share

Pokud si na něho zkusíte najet myší, zjistíte o čem mluvím – zajišťuje vložení odkazu této stránky na nejběžnější sociální služby typu Facebook, MySpace, Digg, Delicious, Google, Live, Technorati, LinkedIn, Twitter apod.

Kromě toho umožňuje zaslání odkazu na stránku jiné osobě emailem a jednoduché přidání odkazu do oblíbených záložek v prohlížeči.

Zde je tedy mnou nastavený kód s přeloženým textem, budete se ale muset do služby registrovat a následně zadat své uživatelské jméno (na místo červeně vyznačeného textu):

<!– AddThis Button BEGIN –>
<div><script type=“text/javascript“>var addthis_pub=“uzivatelske-jmeno„;</script>
<script type=“text/javascript“>var addthis_options = ‚email, favorites, google, digg, facebook, myspace, twitter, technorati, more‘;</script>
<script type=“text/javascript“>var addthis_localize = {
share_caption: „Sdílet & záložkovat stránku“,
email_caption: „Poslat email známému“,
email: „Poslat email“,
favorites: „Do oblíbených“,
more: „Více…“ };</script>
<a href=“http://www.addthis.com/bookmark.php?v=20″ onmouseover=“return addthis_open(this, “, ‚[URL]‘, ‚[TITLE]‘)“ onmouseout=“addthis_close()“ onclick=“return addthis_sendto()“><img src=“http://s7.addthis.com/static/btn/lg-share-en.gif“ width=“125″ height=“16″ alt=“Bookmark and Share“ style=“border:0″/></a><script type=“text/javascript“ src=“http://s7.addthis.com/js/200/addthis_widget.js“></script></div>
<!– AddThis Button END –>

Určitě službu vyzkoušejte, funguje perfektně. Pozn.: Všiměte si také tlačítka „Subscribe“ v pravém menu. Jaká je asi jeho funkce? I to můžete vytvořit v Addthis a nechat návštěvníky přidat váš RSS zdroj do svých internetových RSS čteček.

Pokud vám to ušetří čas, můžete jako poděkování odkázat na tento blog, nebo použít tlačítko Addthis na tomto webu pro přidání mé stránky do některé ze služeb, do které jste zaregistrováni.

O nás

Profesně se zabývám internetovým marketingem a také mobilní reklamou. Žiju v Brně.

1 Comment on “Tlačítko pro sdílení v sociálních službách

  1. Tahle „služba“ se v poslední době hodně rozmohla, což je samozřejmě velmi dobré. Je to jednoduché, užitečné a hlavně efektní. Například mnoho lidí si přečte nějakou novinku a pošle jí znamým na Facebook nebo MySpace, čím zaručí, že zaujme minimálně 30% lidí, co má v adresáři přátel. Tím se může masivně zvednout návštěvnost stránky, což je pro majitele webu velmi výhodne.