Tip na snadnou, ale velmi výdělečnou činnost na internetu

Dnes jsem přijal telefonát od p. Procházkové ze společnosti (prý) „Registrace internetových domén s.r.o“, (jak jsem si zjistil, web mají na adrese www.regid.cz – doména vytvořena 14.12.2010 na jméno Jarno Lindell) z tel. č. 222364130 s tím, že mají klienta, který u nich požádal o registraci domén s naší ochrannou známkou. Vlastníme doménu (pouze příklad) example.cz, example.eu a example.com a jejich (údajný) klient si u nich prý požádal o registraci domén examplecz.cz, examplecz.com a examplecz.eu a prý jestli je budeme chtít přednostně, tak nám je zaregistrují za 3000 Kč ročně každou z nich, jinak ji nechají registrovat onoho klienta.

Upozornění: Tento „návod“ samozřejmě berte s rezervou a rozhodně bych k popisované činnosti nerad někoho naváděl. Má sloužit k upozornění na nešvar, aby se méně znalí nenechali napálit.

 

K tomu paní sugestivně dovysvětlila, že pokud si ty domény „jejich klient“ zaregistruje, tak se bude zobrazovat ve výsledcích hledání před námi a že pokud si u nich domény nezaregistrujeme, tak nemůže nic dělat a musí je registrovat zákazníkovi.

 

Vysvětlil jsem jí, že na název společnosti máme ochrannou známku a že standardně stojí registrace domény dvě stovky a rozhodně u nich za tři tisícovky nic registrovat nebudeme, příp. že neoprávněnou registraci domény s ochrannou známkou budeme řešit právní cestou. Paní poté couvla, ale každopádně většinu lidí, kteří registraci domén nerozumí, tak to může vyvést z míry. Proto varuji před těmito nekalými (řekl bych až podvodnými) praktikami, kdy pochybná firma může vydělávat na nevědomosti jiných. Sice to není nic nezákonného, ale marže služby na úrovni 1500% je přinejmenším velmi neetická.

 

A jen pro informaci – měsíc po telefonátu samozřejmě domény nikdo nezaregistroval.

 

 

O nás

Profesně se zabývám internetovým marketingem a také mobilní reklamou. Žiju v Brně.

18 Comments on “Tip na snadnou, ale velmi výdělečnou činnost na internetu

 1. Mně se totéž přihodilo dnes a po „vygooglování“ telefonního čísla, které mi paní Bártová dala, jsem se dostal na tento příspěvek. Pro jistotu dnes volají ze skrytého čísla, takže kdybych si číslo nevyžádal, nevěděl bych o firmě a jejich praktikách nic.

 2. Pozor, pozor, dnes se mi přihodilo to stejné, ale jelikož jsem chtěl kontaktovat svého správce sítě, ucítil jsem mimořádný tlak od podvodnice, která mě oslovila a k žádnému uzavření smlouvy nedošlo. Darebáci!!!

  16.9.2011

 3. U mne to zkoušeli taky. Paní si řekla za každou doménu 3900 Kč. Mám zaregistrované domény na [firma].cz, net .eu atd, tak zkoušela fígl, že konkurence si chce zaregistrovat [firma]sro.cz, net, info,com, eu. No celkem pěkná částka.
  Poslal jsem je někam, ale věřím že ten kdo neví o co jde, může naletět.

 4. i ja se pripojuji, stejné číslo jen jiné jmého osoby, když jsem volal zpět a chtěl mluvit s dotyčnou, která původně volala k nám do kanceláře, už se zpět nikdo neozval !!! toto jednání/klamání je dle mého tak akorát na hromadnou žalobu !

 5. Dnes volala paní ze skrytého čísla a nabídla
  nám registraci za 3000,-Kč,nebo že zaregistrují
  jiného zákazníka.Podvod!!!!!!!!

 6. Děkuji za diskuzi. Dnes volali i k nám. Scénář naprosto stejný a telefonní číslo skryté – 222 364 130. Díky za úsporu

 7. Díky za diskusi. Včera volali i k nám. Stejná šablona,telefonní číslo skryté ( 222364130),
  je to děs, co se to u nás děje.

 8. Díky za info. Stejná zkušenost. Paní chtěla 4.000,- Kč za doménu, dala nám 2 hodiny na rozmyšlenou.

 9. Dnes volala paní „Horáková“, stejné číslo, stejné kecy, skoro bych jí věřil a dal tři koruny na rohlík. Naštěstí jsem se dostal sem a měl jsem jasno. Jinak ten pan Jarno Lindell ma ve výpisu z OR uvedenu adresu, která ve Finsku neexistuje. Název města je zkomolený, pravděpodobně úmyslně aby mu někdo nepřišel rozmlátit ciferník

 10. Ve volani porad pokracuji a bohuzel jeden kamarad jim uz v cervnu zaplatit fakturu. Nevite, jak to z nich ostat zpet? Telefon vubec nikdo nezveda-obsazeno neustale, na emaily nereaguji. Byl nekdo v Praze na te jejich adrese prosim?

 11. Vážení spolupoškození,
  námi zastupovaná společnost je obětí podvodu ze strany Registrace internetových domén s.r.o. – případ má identické vlastnosti jako zde popisujete.
  Konkrétní fyzickou osobu, která je pachatelem, neznáme.

  Podali jsme trestní oznámení (byť by mohlo dopadnout jako v případě České doménové centrály s.r.o.). Prosím, ozvěte se nám na e-mail centrala-podvod@seznam.cz ať se můžete připojit a případně vymoci své peníze zpět.

  Děkuji za pochopení.

  S pozdravem
  centrala-podvod@seznam.cz

 12. Vážení spolupoškození,
  i když autor webu neprověřoval naši nabídku,
  není to asi moc podstatné vzhledem k faktu, že my vlastně nic nepožadujeme (vyjma reciproční výměny čestných prohlášení o průbězích telefonátů). Tento příspěvěk snad případné pochyby vyřeší:

  Vyzýváme vás, abyste se přihlašovali jako poškození do trestního řízení č.j. ORIV-62257/TČ-2012-001419, které je vedeno u:
  Policie České republiky
  Obvodní ředitelství policie Praha IV
  Místní oddělení Vršovice, ul. Přípotoční č. 300, Praha 10
  (řízení má také č.j. KRPA-119315-3/ČJ-2012-000095-SME – u Krajského ředitelství policie hl. města Prahy, SKPV, OHK, 5. oddělení)

  Trestní oznámení je podáno na neznámého pachatele v souvislosti s podezřením ze spáchání trestného činu podvodu podle §209 tr. zákoníku v souvislosti s prodejem internetových domén.

  Pro úspěnost trestního řízení je nezbytné nashromáždit co nejvíce čestných prohlášení o průběhu telefonických hovorů s popsáním způsobu přesvědčení ke koupi domén.

  Pro více informací nás kontaktujte na centrala-podvod@seznam.cz nebo se podívejte na: http://blog.nic.cz/2010/02/25/o-ceske-domenove-centrale-podruhe/

  Děkujeme za pochopení.

 13. Dnes mne s lákavou nabídkou registrace domén přes společnost Registrace internetových domén s.r.o. pro domény .biz,.net, org,.info,. mobi a se stejnou písničkou o registraci konkurencí oslovil také pan ALEŠ VALENTA ( že by olympionik?:) z telefonu 212244070.Děkuji Vám všem, co jste sem napsali, že je to podfuk, ušetřil jsem si čas i peníze.Díky moc a ostatním „co je to teprve čeká“ také radím BACHA na ně.

 14. 21.10.13 – zrovna mi volal nějaký Valenta. Chtěl mi umožnit přednostní registraci za 3000,-/doména, protože si někdo jiný chce registrovat naše jméno.com, org….. Řekl jsem mu, že se v pátek v Praze u nich stavím a ručně si to s ním vyřídím. Začal něco blekotat, že to není nutné a zavěsil.

 15. Dnes 23.1.2014 mi volal p. Valenta z tel. 212244070 se stejnou nabíkou registrace internetových domén, když jsem řekla, že se musím poradit s naším IT technikem, aby zavolal v podělí, tak oponoval, že vše musí vyřídit ještě dnes max. do 14.00 hodin. Jsem zvědavá, zda se ještě ozve.
  Dík, že jste se podělili o Vaše zkušenosti.

 16. Nám dnes pro změnu volala paní Novotná s tou samou nabídkou. Při mém konstatování, že registrace domény stojí několikanásobně méně, začala být trošku nervozní. Při dotazu na název firmy, nebyla ochotna název sdělil až na několikátý pokus. Paní volala z tel. 212 244 061 a dle výčtu domén, který si chce někdo jiný (mimochodem ze stejného místa působiště naší firmy), bychom měli zaplatit v základu 20 000,-