Semtex Culture festival s Kosheen a Shaggym

Pátý ročník festivalu Semtex Culture, který se konal 30.8.2008 v Brně se nadmíru povedl. Vystoupili na něm totiž skupiny, jako jsou United Flavour, Shaggy nebo Kosheen.

 

Na úvod pár věcí, které bych festivalu vytknul: nepříjemná byla úvodní půlhodinová fronta, ve které se vyměňovaly vstupenky za pásky na ruku, poměrně velké fronty na občerstvení a hlavně – změny v line-upu na poslední chvíli. Ještě v den konání festivalu (a i den po něm) totiž ukazovaly jeho webové stránky program, ve kterém měli hrát Skyline (jedna z kapel, na které jsem se nejvíc těšil) hned po osmé, ale na místě jsme zjistili, že byli přeřazení až na úplný konec. Vzhledem k tomu, že bychom se tak dostali do postele až kolem šesté hodiny ráno, na což už nemám věk, tak jsme museli Skyline oželet (přesto, že jsme byli zvědaví na jejich novou zpěvačku). Přitom nový line-up byl vytisklý na plachtách u podia, takže o změně museli organizátoři vědět dostatek času předem.

 

Tak to k výtkám a teď to hlavní – ostatní koncerty neměly chybu! Na hlavním pódiu Semtex Culture zahajovali méně známí Lavagance, následovaní známějšími Clou (i já jsem znal 3 jejich skladby z rádií, přestože jsem nevěděl, že je zpívají Clou), po kterých zahráli Love Gangsters. Ti k předešlým kytarovým kapelám přidali i trochu elektroniky. A teď to začne:

 

Koncert United Flavour

Kapela United Flavour s charismatickou zpěvačkou rozproudila publikum svým reggae zpívaným ve španělštině, angličtině a francouzštině společně s hosty – rappery Big Family. Ochutnávka:

 

 

Koncert Shaggy-ho

Shaggy se svou jamajskou skupinou rozeskákal publikum ještě více, zahrál všechny známé hity a něco navíc. Sekundovali mu 4 další vokalisté a zde je malá ochutnávka snad jediné pomalé skladby koncertu Shaggyho – Lady:


 

 

Koncert Kosheen

Na vystoupení Kosheen jsem se těšil nejvíce a zpočátku nás překvapil jen zjev zpěvačky, kterou jsme z videoklipů znali jako hubenou; zde byla poněkud robustnější. Na jejím elánu a hlase se to však neprojevilo. Po dvou zahajovacích skladbách z nového alba následovala smršť největších starších hitů, což publikum dostalo do varu a Kosheen si koncert zjevně užívali. Malá ochutnávka opět tady:

 

 

 

Až na poměrně slušnou zimu se tedy jednodenní festival Semtex Culture velmi vydařil.

 

O nás

Profesně se zabývám internetovým marketingem a také mobilní reklamou. Žiju v Brně.

3 Comments on “Semtex Culture festival s Kosheen a Shaggym

  1. nejmenuje se náhodou ta písnička od Shaggyho Angel??