Kam s cenou v eurech v eshopu?

Slovenské eshopy už mají nejvyšší čas implementovat do svých katalogů kromě ceny ve slovenských korunách i cenu v eurech. Nás tato povinnost za pár let čeká taky, takže jak to probíhá?

Celkem jednoduše. Od poloviny tohoto roku musí každý prodejce uvádět ceny zboží ve dvou verzích, tedy nejdříve v SK a potom v eurech a tímto způsobem je zobrazovat půl roku. Na přelomu roku 2008 a 2009 se potom ceny prohodí, tzn. napřed se bude zobrazovat cena v eurech, až poté cena ve slovenských korunách. Nakonec cena v SK úplně vymizí.

Jak to bude vypadat v eshopu?

Asi si každý dokáže představit, kolik administrativy a dodatečných nákladů dokáže taková změna prodejci vytvořit. U řešení eshopů je navíc třeba naprogramovat do systému další funkci, s čímž mohou mít problémy menší eshopy, které si koupily hotové řešení bez podpory.

Zajímavé teď bude, jak se k situaci postaví internetoví prodejci při zobrazování seznamu výrobků ve svých eshopech. Ač to tak nevypadá, cena v eurech dokáže tento seznam pořádně znepřehlednit. Pokud totiž dnes eshopy běžně zobrazují tyto číselné položky: cena doporučená výrobcem, procentuelní sleva, cena eshopu, cena eshopu bez DPH a poplatek za ekologické znehodnocení; přibudou teď k zobrazování ještě položky: cena v eurech s DPH a cena v eurech bez DPH.

Pokud správně počítám, může se jednat o 7 cifer, a to ještě jen pokud eshop neprovozuje nějaký slevový program, příp. akční ceny zboží. Snad se s tím eshopy se ctí poperou, zákazník na tom určitě vydělá – koupí přece 31tinásobně levněji než dosud, ne?🙂 (podle aktuálního směnného kurzu euro vs. Sk).

O nás

Profesně se zabývám internetovým marketingem a také mobilní reklamou. Žiju v Brně.

3 Comments on “Kam s cenou v eurech v eshopu?

  1. uff, tohle slovo (31tinásobně) se čte jak?
    třicetijednaTInásobně?

  2. Věřím tomu, že se to dá na výsledné stránce zobrazit dostatečně přehledně a jasně, pokud je grafik/kodér šikovný.