Jak slovenští meteorologové napálili Meteo.sk, aneb opisovat se nemá!

Slovenský hydrometeorologický ústav (dále jen SHMÚ) už několik let choval podezření, že soukromá společnost, provozující server Meteo.sk od něj opisuje teploty předpovědí počasí a tak nachystal léčku…

Měřit teploty a dělat kvalitní předpovědi počasí není nikterak levná záležitost (SHMÚ na to dostává stamiliony ze státního rozpočtu), ale přesto provozovatel Meteo.sk nabízel předpovědi počasí a informace o aktuálních teplotách stejně flexibilně, jako právě SHMÚ.

Slovenští hydrometeorologové tušili, že Meteo.sk od nich opisuje už několik let. To se potvrdilo nedávno, kdy se kvůli technické chybě na webu SHMÚ 3 hodiny neaktualizovaly právě měřené teploty. Shodou okolností se tyto teploty neaktualizovaly ani na serveru Meteo.sk.

Meteorologové ze státní instituce se tedy rozhodli pro malý pokus – jednoho dne dvakrát pozměnili aktuální teplotu na Chopku ze správných 9ti stupňů na pouhý 1 stupeň Celsia. A ejhle, kolegové z Meteo.sk naměřili v obou případech také 1 stupeň!

Uvidíme tedy, jaká opatření obě strany podniknou. Ponaučení: opisovat se nemá!

Profesně se zabývám internetovým marketingem a také mobilní reklamou. Žiju v Brně.

Označeno v Internetový marketing
3 comments on “Jak slovenští meteorologové napálili Meteo.sk, aneb opisovat se nemá!
  1. Homer napsal:

    Dobře jim tak, opisovat se nemá, ale na internetu je to bohužel naprosto běžné.

  2. Nelson napsal:

    Chá-chá!

  3. Bart napsal:

    Caramba!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Vítejte na mém blogu převážně o internetovém marketingu. Kromě článků, které jsem napsal pro Lupu se sem snažím dávat zajímavosti z internetového marketingu, se kterými se potýkám při své práci.
Blog nejen o internetovém marketingu
Kromě PPC, SEO, SEM a dalších disciplín se budu zmiňovat i o bannerových online reklamách, příp. dalších věcech, týkajících se webu a internetu.

W o r n l o o k | Viktor


RSS Zdroj RSS zdroj