Inzeráty Sklik zobrazovány už i na neseznamáckých webech?

O víkendu jsem při brouzdání narazil na inzeráty Skliku na serveru Uloz.to, který nepatří do rodiny Seznamu. Přitom oficiálně by se měly zobrazovat zatím jen na seznamáckých projektech. Umožňuje už tedy Seznam zveřejňování inzerátů Sklik i na ostatních webech a nechá je tak vydělávat?

Jak ukazuje následující screenshot, inzeráty se na uloz.to zobrazují u detailu stahovatelného souboru na konci stránky. Tato stránka moc textového obsahu nenabízí, takže cílení inzerátů nebývá příliš přesné. Na ostatních stránkách webu se zobrazují textové reklamy eTargetu.

Jak je to tedy se zobrazováním inzerátů Skliku na ostatních webech? Je možné už vydělávat pomocí tohoto reklamního systému, nebo se jedná jen o další fázi testování na vybraných externích webech? Vyměnili byste na svém webu své stávající AdSense/AdFox/eTarget za Sklik?

A kdybych chtěl být rýpal: neměl by Seznam informovat inzerenty, že už zobrazuje jejich inzeráty i na externích webech?

Tady ale nechci zbytečně střílet od boku – dříve se Seznam ke klientům (svým inzerentům) choval férově a při testování jim prokliky nezapočítával.

O nás

Profesně se zabývám internetovým marketingem a také mobilní reklamou. Žiju v Brně.

7 Comments on “Inzeráty Sklik zobrazovány už i na neseznamáckých webech?

  1. Teď je jen otázka, jestli pánové z Skliku chtěli, aby se jim na této adrese přihlašovali zájemci – nikde na webu Skliku, na blogu Skliku ani jinde jsem nenašel žádnou zmínku o partnerské sekci nebo o tom, že je možné se přihlásit k testování…

  2. Partnersky system je zatim ve fazi neverejneho testovani. Mimo jiz zminovany web bezi testovani i na *.blog.cz. Osobne bych rekl, ze seznam inzerenty informuje dostatecne. Ostatne kazdy inzerent si muze u kampane nastavit v jake siti se maji jeho inzeraty zobrazovat. Vic se asi dozvime az skonci neverejne testovani ;)…

  3. Testování probíhá už dva měsíce (tuším od 18.11.) a je v něm zapojeno jen několik partnerů (snad jen 10, tj. nikoliv webů, ale lidí). Informace o spuštění kontextové sítě oficiální cestou proběhla a že se speciálně neohlašuje pár nových webů mi přijde úplně v pořádku.

  4. OK, mám v Skliku zatržené zobrazování v obsahové síti, takže mi zobrazování mých inzerátů na externích webech žíly netrhá, jsem spíš rád. Jen jsem o tom prostě nevěděl.

    Myslím, že jsme celkem velcí inzerenti, ale nevybavuji si, že by nám přišel byť jen email s informací, že se inzeráty mohou zobrazovat i externě. Jak říkám – mně to nevadí, ale věděl bych o tom celkem rád…

    Jsem spíše zvědavý, jestli může mít Sklik větší přínos pro majitele webů než např. AdSense. Tipoval bych, že v něm bude více inzerátů než v AdWords, takže by měly být lépe cílené, tím i více proklikávané a tím pádem i finančně výhodnější pro majitele webu. Co myslíte?