Hifishop je teď Internet Mall, české eshopy skupují 2 firmy

Teprve nedávno prosáklo na veřejnost, že brněnský HiFiShop koupila společnost Netretail – dcera Internet Mall a.s., a už je redesignovaný do nové podoby. České eshopy skupují 2 firmy.

Hifishop.cz byl můj oblíbený eshop, protože byl spolehlivý a měl nižší ceny než známější eshopy. Navíc sídlil na dobrém místě v centru Brna, takže drobnější zboží bylo možné vyzvednout pohodlně osobně a neplatit tak poštovné. Uvidíme, co teď udělá Internet Mall s touto kamennou prodejnou…

Jen pro vzpomínku – původní design:

…a nový design:

Hifishop je tedy další obětí choutek jedné ze dvou firem, které skupují největší eshopy v ČR. Druhým z nich je HP Tronic, který získal Kasa.cz a Obchodni-dum.cz. Zajímá je i informace, že k prodeji může být i největší český eshop – Alza.cz. Více zde. Myslím, že to je pro zákazníky škoda – raději bych byl pro větší konkurenci.

Co vy? Myslíte, že když budou největší české eshopy v rukou dvou firem, může dojít k nárůstu cen a zúžení nabízeného sortimentu?

O nás

Profesně se zabývám internetovým marketingem a také mobilní reklamou. Žiju v Brně.

4 Comments on “Hifishop je teď Internet Mall, české eshopy skupují 2 firmy

  1. Naopak. Soupeření dvou velkých firem může vést ke snížení cen (pokud ovšem budou soupeřit cenami, což je na Internetu obvyklé). Navíc je finanční krize a firmy si nedovolí ztratit zákazníky zdražováním.

  2. 2Radim Hasalík: Dva velcí hráči se mohou buď přetlačovat cenami nebo se na nich domluvit. Jednodušší je se domluvit (jak jsme toho byli svědky už v mnoha případech – viz benzinky, pekárny apod.). Zvlášť když jedna z firem je velkým dodavatelem té druhé… Spíš bych sázel na tu tajnou domluvu.

    2Pavel Jašek: Kam svět spěje, když se člověk nemůže spolehnout ani na zpravodajství hospodářských novin?!:-)
    Děkuji za informaci – uvidíme, jak se to vyvine…

  3. Dobry den , tento komentar je jineho kalibru … Potrebuji poradit jak vyridit a kde reklamaci produktu nakoupeneho v Hifishopu v Brne na Hybesove ul. 20. Moc dekuji Zajicek .
    PS.na vas dotaz taky me Hifishop v Brne schazi…………………..