Hifishop je teď Internet Mall, české eshopy skupují 2 firmy

Teprve nedávno prosáklo na veřejnost, že brněnský HiFiShop koupila společnost Netretail – dcera Internet Mall a.s., a už je redesignovaný do nové podoby. České eshopy skupují 2 firmy.

Hifishop.cz byl můj oblíbený eshop, protože byl spolehlivý a měl nižší ceny než známější eshopy. Navíc sídlil na dobrém místě v centru Brna, takže drobnější zboží bylo možné vyzvednout pohodlně osobně a neplatit tak poštovné. Uvidíme, co teď udělá Internet Mall s touto kamennou prodejnou…

Jen pro vzpomínku – původní design:

…a nový design:

Hifishop je tedy další obětí choutek jedné ze dvou firem, které skupují největší eshopy v ČR. Druhým z nich je HP Tronic, který získal Kasa.cz a Obchodni-dum.cz. Zajímá je i informace, že k prodeji může být i největší český eshop – Alza.cz. Více zde. Myslím, že to je pro zákazníky škoda – raději bych byl pro větší konkurenci.

Co vy? Myslíte, že když budou největší české eshopy v rukou dvou firem, může dojít k nárůstu cen a zúžení nabízeného sortimentu?

Profesně se zabývám internetovým marketingem a také mobilní reklamou. Žiju v Brně.

Označeno v Internetový marketing Označeno s:
4 comments on “Hifishop je teď Internet Mall, české eshopy skupují 2 firmy
 1. Radim Hasalík napsal:

  Naopak. Soupeření dvou velkých firem může vést ke snížení cen (pokud ovšem budou soupeřit cenami, což je na Internetu obvyklé). Navíc je finanční krize a firmy si nedovolí ztratit zákazníky zdražováním.

 2. pavel jašek napsal:

  S tou kasa.cz ani alza.cz to není pravda:
  http://www.podnikatel.cz/clanky/kasacz-poprela-prevzeti-firmou-hp-tronic/

  K těm fúzím: ony se společnosti mohou sloučit, ale stejně si budou duplikovat e-shopy jako to dělají teď.

 3. 2Radim Hasalík: Dva velcí hráči se mohou buď přetlačovat cenami nebo se na nich domluvit. Jednodušší je se domluvit (jak jsme toho byli svědky už v mnoha případech – viz benzinky, pekárny apod.). Zvlášť když jedna z firem je velkým dodavatelem té druhé… Spíš bych sázel na tu tajnou domluvu.

  2Pavel Jašek: Kam svět spěje, když se člověk nemůže spolehnout ani na zpravodajství hospodářských novin?!:-)
  Děkuji za informaci – uvidíme, jak se to vyvine…

 4. Milan Zajicek napsal:

  Dobry den , tento komentar je jineho kalibru … Potrebuji poradit jak vyridit a kde reklamaci produktu nakoupeneho v Hifishopu v Brne na Hybesove ul. 20. Moc dekuji Zajicek .
  PS.na vas dotaz taky me Hifishop v Brne schazi…………………..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Vítejte na mém blogu převážně o internetovém marketingu. Kromě článků, které jsem napsal pro Lupu se sem snažím dávat zajímavosti z internetového marketingu, se kterými se potýkám při své práci.
Blog nejen o internetovém marketingu
Kromě PPC, SEO, SEM a dalších disciplín se budu zmiňovat i o bannerových online reklamách, příp. dalších věcech, týkajících se webu a internetu.

W o r n l o o k | Viktor


RSS Zdroj RSS zdroj