Divadelní představení Mínus dva – Lasica a Polívka – mini recenze

Koncem května jsem zhlédl skoro premiéru divadelního představení Mínus dva, ve které Bolek Polívka s Milanem Lasicou hrají dva smrtelně nemocné pacienty, kteří se rozhodli ještě nějak využít poslední dny života.

Prchnou tedy z nemocnice, náhodou potkají slečnu, která právě rodí a slíbí jí, že najdou jejího bývalého přítele a otce dítěte, kterého už dlouho neviděla, ale doufala, že když on uvidí dítě, tak se k ní vrátí. Ačkoli výše popsaná zápletka nenaznačuje, že by se mohlo jednat o komedii, opak je pravdou.

Ačkoli v kulturním okénku po hlavních zprávách v České televizi tvrdili, že se jedná o kdovíjaký kulturní zážitek, nemohu říct, že by se mi představení zdálo až tak extra. Je pravda, že přestože většinu doby hráli pouze 2 herci a představení bylo založeno vyloženě na mluveném slově, tedy poměrně pomalu odsýpalo, nenudil jsem se u něj.

Slabší se mi zdála úroveň humoru. Nemám totiž příliš v oblibě takový ten levný humor založený na sprostých slovech a v této divadelní hře byla dobrá polovina vtípků tohoto původu.

Na toplist mých nej divadelních představení se tedy hra nezapíše, ale na druhou stranu pánové herci Lasica s Polívkou asi diváka zklamat nedokáží, i kdyby hráli cokoli.

Ještě poznámka – pokud by někoho zaujalo téma „Dva smrtelně nemocní, kteří si ještě chtějí užít alespoň zbytek života, doporučuji noblesní (tuším že německý, ale přesto skvělý) film „Klepání na nebeskou bránu“, což je citlivá, ale dost černá komedie o dvou mladících, kteří se vypraví k moři, protože jeden z nich u něj ještě nebyl.

Profesně se zabývám internetovým marketingem a také mobilní reklamou. Žiju v Brně.

Označeno v Ostatní

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Vítejte na mém blogu převážně o internetovém marketingu. Kromě článků, které jsem napsal pro Lupu se sem snažím dávat zajímavosti z internetového marketingu, se kterými se potýkám při své práci.
Blog nejen o internetovém marketingu
Kromě PPC, SEO, SEM a dalších disciplín se budu zmiňovat i o bannerových online reklamách, příp. dalších věcech, týkajících se webu a internetu.

W o r n l o o k | Viktor


RSS Zdroj RSS zdroj