Analýza plateb kartou v eshopu v roce 2010/2011

Podle výzkumu Aukra a Heuréky, které se ptaly svých návštěvníků jak by si přáli platit na internetu za zboží, vyplynuly zajímavé informace o stavu plateb kartou v ČR.

Kartou v eshopu by chtělo platit 10% lidí?

Platební kartou by chtělo platit necelých 10 % zákazníků. Vede dobírka u 55 % dotázaných a bankovní převod předem u 24 %, platba při osobním odběru je nejzajímavější u necelých 5 % lidí.
Průzkum probíhal v roce 2010 a odpovědělo 15000 respondentů.
Detaily zde.

V duchu Churchillova „Nevěřím žádnému průzkumu, který si sám nesfalšuji.“ je ale úplně jedno, co si internetoví uživatelé přejí, protože se podle toho nechovají:

Ve skutečnosti platí platební kartou 4% lidí

Podle čísel z Mall.cz totiž v praxi platí předem platební kartou jen 4% nakupujících, další 4% platí předem převodem na účet.
Při osobním odběru (u Mallu neuvěřitelných 40 % případů) naopak lidé platí kartou rádi.
Detaily zde.

Zajímavé je, že obdobná situace platí i na Slovensku. V západních zemích je trend úplně opačný – platí se téměř výhradně předem platební kartou.
U nás se situace přičítá tomu, že média často informují o případech zneužití platby kartou, ale už nezmiňují její výhody. Upřímně řečeno ale pro zákazníka těch přínosů tolik není, kromě toho, že není nucen manipulovat s hotovostí při přebírání zásilky. To ale na výrazné prosazení plateb kartami v ČR nestačí.

Může vás zajímat
Aktuální průzkum bankovních poplatků pro platby kartou v eshopu, který jsme si zpracovávali při zvažování tuto možnost zavést v našem eshopu.

.

Profesně se zabývám internetovým marketingem a také mobilní reklamou. Žiju v Brně.

Označeno v Internetový marketing Označeno s: ,
0 comments on “Analýza plateb kartou v eshopu v roce 2010/2011
1 Pings/Trackbacks pro "Analýza plateb kartou v eshopu v roce 2010/2011"
  1. […] V předešlém článku se dočtete o stavu plateb kartou v českých eshopech. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Vítejte na mém blogu převážně o internetovém marketingu. Kromě článků, které jsem napsal pro Lupu se sem snažím dávat zajímavosti z internetového marketingu, se kterými se potýkám při své práci.
Blog nejen o internetovém marketingu
Kromě PPC, SEO, SEM a dalších disciplín se budu zmiňovat i o bannerových online reklamách, příp. dalších věcech, týkajících se webu a internetu.

W o r n l o o k | Viktor


RSS Zdroj RSS zdroj